reklamcılar derneği
adres
Jüri
Jeffi Medina

Medina Turgul DDB (Jüri Başkanı)

Ayşe Bali Rafineri
Demir Karpat Polat DDB&Co.
Deniz Mukan Lowe
Doğan Yarıcı 3. Kuşak
Engin Kafadar Markom Leo Burnett
Halil Öner Şahin TBWA\İstanbul
Mustafa Nuri Manajans / JWT
Ozan Varışlı   Alice BBDO
Özgür Sağlam Art Grup
Rauf Olcay Y&R Reklamevi
Uygur Yılmaz Ultra

İnternet Jürisi:
Ebru Çapa

MSN Türkiye

Elif Şişmanyazıcı Ogilvy One
Erdil Yaşaroğlu Penguen.com / Komikaze.net
Murat Patavi Republica
Serhat Akkılıç   Project House

Jeffi Medina
Reklamcılar Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Eğitimini, İstanbul Alman Lisesi'nden sonra Strasbourg Üniversitesi Ekonomi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladı.
Manavizyon'da 9, Manajans Thompson'da 6 yıl Genel Müdürlük yaptıktan sonra 1993'de Yavuz Turgul'la birlikte Medina/Turgul'u kurdu; 1994'de DDB ile birleşen Medina/Turgul DDB'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını halen sürdürüyor.

Üç yıldan beri Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Jeffi Medina ayrıca TÜSİAD, Reklamcılık Vakfı, IAA, WPO, Turmepa gibi yerel ve uluslararası dernek, vakıf ve kuruluşların üyesi.

Ayşe Bali
Rafineri
Yaratıcı Yönetmen

Ayşe Bali, ALICE/BBDO, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi ve Total'den sonra Rafineri'nin kurucularından birisi ve Yaratıcı Yönetmeni oldu. Yurtiçinde yurtdışında aldığı birçok reklam ödülü vardır. 2006 Cannes Lions yarışmasında basın ve açık hava jürisinde Türkiye'yi temsil edecek.

Demir Karpat Polat
DDB&Co.
Yaratıcı Yönetmen

Manajans'ta başladığı kariyerine, Medina Turgul DDB ve Rafineri'de devam etti. Ardından Türkiye'den ayrılarak dünyanın en iyi reklam ajanslarından DM&DDB, Sao Paulo'da çalıştı.

20'den fazla Kristal Elma'nın yanı sıra DM9DDB'de çalıştığı dönemde 7 adet ödül kazandı. Cannes Uluslararası Reklamcılık Festivali'nde 6 kez finalist oldu. Hepsi farklı kategorilerde olmak üzere 3 kez Cannes Aslan'ı kazandı. Ayrıca Altın Epica Ödülü ve New York Festivals WorldMedal'le ödüllendirildi.

2006'da Türkiye'ye dönerek DDB&Co. reklam ajansında Yaratıcı Yönetmen olarak çalışmaya başladı.

Deniz Mukan Gökçin
Lowe Tanıtım Hizmetleri
Yaratıcı Bölüm Başkanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema - TV Bölümü'nü bitirdi. 1983 - 1991 yılları arasında Ajans Ada'da reklam yazarlığı yaptı. Ayrıca, prodüksiyon ve müşteri ilişkileri bölümlerinde görev aldı. Daha sonra Era Tanıtım'da ve Manajans Thompson'da senior reklam yazarı olarak çalıştı.
1995 - 2001 arasında Saatchi&Saatchi'de, Yaratıcı Yönetmen olarak görev yaptı. 2002'de Yaratıcı Grup Yönetmeni olarak Lowe ekibine katıldı.

Doğan Yarıcı 3. Kuşak
Yönetim Kurulu Üyesi, Yaratıcı Yönetmen

1987 yılında Yaratım/FCB'da başladığı kariyerine Rota, Manajans/JWT, RPM Radar/CDP Europe, Y&R Reklamevi'de reklam yazarı olarak devam etti. 1992 yılında 3.Kuşak İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen 3.Kuşak'ta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yaratıcı Yönetmelik görevlerini yürütüyor. Yaratıcı Yönetmenliği süresince 3.Kuşak'ta çok sayıda Kristal Elma kazandı.      
New York, Cannes, Epica, Portoroz gibi uluslararası yarışmalarda bir çok başarı belgesi aldı. Çalışmaları Archive dergisinde yayımlandı.
Engin Kafadar
Markom / LEO BURNETT
Yaratıcı Yönetmen

1993'te Anadolu Üniversitesini Grafik Sanatlar Anabilim'den mezun oldu. Bir yıl İngiltere'de yaşadı ve Ware Antony Rust Ad.'de staj yaptı. 1996'da Art Grup Reklam ajansında junior sanat yönetmeni olarak çalıştı.  Ardından senior Art Director olarak Alice/BBDO'ya geçti. Kısa bir süre ATCW'da çalıştıktan sonra Yaratıcı yönetmen olarak Alice/BBDO'ya geri döndü. Ardından RPM/ Radar CDP Europe'da çalışmaya başladı. 2001 yılında Markom / LEO BURNETT ailesine Deputy Creative Director olarak katıldı ve halen bu görevi sürdürüyor.
Çalıştığı kurumlarda ekip arkadaşlarıyla birlikte 15 Kristal Elma, 1 Altın Elma kazandı. Çalışmaları uluslararası yarışmalarda finalist oldu, Graphis, Archive gibi dergilerde yayımlandı. Ayrıca GMK sergilerinde ödüller kazandı.

H.Öner Şahin
TBWA\İstanbul
Yaratıcı Yönetmen

Kariyerine 1998'de Saatchi&Saatchi İstanbul'da başladı. 2000 yılında TBWA/Istanbul'a geçti. 2002-2003 döneminde TBWA\CHIAT\DAY Los Angeles'da Art Director olarak çalıştı. Türkiye'ye döndüğünden beri TBWA/İstanbul'da Creative Director olarak çalışıyor. Birlikte çalıştığı ekiplerle 20 den fazla Kristal Elma, GMK, New York Festivals, Epica ve çeşitli yurtdışı yarışmalarında ödüller aldı.
Mustafa Nuri
Manajans/JWT
Yaratıcı Yönetmen

Bayraktar Maarif Koleji'deki eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Birikim FCA, Güzel Sanatlar, Reklamevi ve RPM Radar gibi reklam ajanslarında çalıştı. Halen Manajans / JWT'de Yaratıcı Yönetmen olarak görev yapıyor.

Ozan Varışlı
Alice BBDO
Yaratıcı Yönetmen

Kariyerine 1995 yılında Repro'da junior reklam yazarı olarak başladı. Reklamevi, Pars Mc Cann ve Saatchi&Saatchi'de çalıştıktan sonra Alice BBDO'ya geçti.  Üç yıldır Alice BBDO'da Yaratıcı Yönetmen olarak görev yapıyor.

Mercedes Benz, Doritos Dippas, Doritos Alaturka, Lay's, Ruffles, Miele, Pepsi, Beldeyama, Molped, Persil vb markalar için yaptığı çalışmalarla çok sayıda ödül kazandı. Altın ve Gümüş Effie ödüllerinin yanısıra, çalışmalarından bazıları Eurobest ve New York Festivalinde finalist oldu.

Özgür Sağlam
Art Grup
Yönetim Kurulu Başkanı

1986 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünü okul ve dönem birincisi olarak bitirdi. 1986 yılında Art Grup Reklam Ajansının kurucu ortaklarından oldu. "Reklam Grafiği" alanındaki Yüksek Lisans eğitimini 1989 yılında tamamladı. Kurulduğu yıldan günümüze Art Grup'un Ajans Başkan'lığı yürütüyor. 2004'te ajansın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlendi. 5 yıl boyunca Reklamcılar Derneği'nin Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı, halen Reklamcılık Vakfı'nda As Başkan olarak görev yapıyor. 2005'te Eurobest reklam yarışmasında Türkiye'yi jüri üyesi olarak temsil etti.
Rauf Olcay
Y&R Reklamevi
Yaratıcı Yönetmen

1990 yılında Plastip Şov ile başlayan mizah yazarlığı, Laf Lafı Açıyor, Televizyon Çocuğu, Beyaz Şov gibi şov programları ile devam etti. 1998 yılına kadar birçok dizi ve TV programında daha yazarlık yaptı. 1998 yılında reklamcılığa geri döndü; Saatchi&Saatchi, Ogilvy&Mather, TBWA/Istanbul ve halen Young&Rubicam Reklamevi'nde çalışıyor.
Saatchi&Saatchi, TBWA/İstanbul ve Young&Rubicam Reklamevi'ndeki çalışmalarıyla çok sayıda Kristal Elma kazandı. 2000 yılında Young Creative Competition'da Türkiye birincisi oldu ve Cannes'da yarıştı. Yaptığı televizyon programlarıyla Kelebek TV Yıldızları Ödüllerini de kazandı.
Uygur Yılmaz
Ultra
Yaratıcı Yönetmen Yardımcısı

Reklam ve halka ilişkiler öğrenimi gördü. 94'te reklam yazarı olarak başladı. Önce 3. Kuşak, sonra 3. Kuşak, arada Rafineri'deydi, 3 senedir Ultra'da. Çok sayıda Kristal Elma kazandı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda reklam fotoğrafçısı olarak da önemli ödüller aldı.
Ebru Çapa
MSN Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü

Lise öğrenimini Amerika'da United World Koleji'nde tamamladı. Bridgeport Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret bölümünden yüksek takdir belgesi ile mezun oldu. 1990 yılında Procter & Gamble'da iş hayatına başladı. 1991 - 1993 yıllarında Trans Teknik Holding'de Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü ve 1993 - 1997 yıllarında Digital Equipment Corporation'da Pazarlama ve  İletişim Müdürü, 1997-2004 yıllarında Microsoft Türkiye'de Pazarlama & İletişim Müdürü olarak görev aldı.
Halen MSN Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü olarak görev yapıyor.
Elif Ertem Şişmanyazıcı
OgilvyOne
Genel Müdür

Üsküdar Amerikan Kız Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünü bitirdi. İş yaşamına Birleşmiş Milletler, UNESCO, Parlementerler Birliği gibi pek çok uluslararası organizasyonda simultane çevirmenlik yaparak başladı.
Reklamcılığa sektörüne 1993'de Ogilvy&Mather'da çok uluslu markalara metin yazarı olarak başladı. 1996'da Londra'ya giderek  City Üniversitesi'nde Uluslararası İletişim alanında yüksek lisans yaptı. 1997- 2000 yılları arasında OgilvyOne Londra ofisinde çalıştı. Kasım 2000'den bu yana da OgilvyOne Türkiye ofisinin genel müdürlüğünü sürdürüyor.
Erdil Yaşaroğlu
Dergi sahibi, Çizer

Mimar Sinan Üniversitesi heykelcilik bölümünü bitirdi. Önce Limon'da sonra da Leman'da çizdi. Televizyona çeşitli programlar yaptı. Komikaze ve Marlon adında çok sayıda kitap çıkarttı. 1999 yılında Komikaze.net'i kurdu. Çizerliğe halen Penguen'de devam ediyor .
Murat Patavi
Republica
Yönetici Ortak

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki eğitiminin ardından Uluslararası Yöneticilik Master'ı yaptı.
Türkiye'nin ilk alışveriş merkezi projelerinde, çeşitli reklam filmi ve TV programları prodüksiyonlarında çalıştı. San Francisco School of Arts'ta tasarım eğitimi aldı. 1999 yılının son aylarında Republica'yı kurdu. Kısa sürede genç ve yaratıcı bir ekip oluşturup tam hizmet sunan bir reklam ajansı olarak çalışmaya basladı.
Serhat Akkılıç
Project House
Yönetici Ortak

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mühendislik eğitimini tamamladı. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsünden MBA derecesini aldıktan sonra Procter & Gamble'da Marka Yönetimi alanında çalıştı. 1999 yılında Project House'un kurucu ortaklarından biri oldu. Etkileşimli pazarlama alanında bir çok ürün ve hizmetin Türk pazarlama iletişimi endüstrisine sunulmasında görev aldı. Etkileşimli pazarlama konusunda düzenlenen pek çok konferans, organizasyon ve yarışmada konuşmacı, danışma kurulu üyesi ve jüri üyesi olarak görev aldı. Halen Project House bünyesinde ulusal ve çok uluslu markalar için interaktif pazarlama iletişimi alanında yöneticilik ve danışmanlık yapıyor.

 
© Copyright 1988-2008 Reklamcılar Derneği. Tüm hakları saklıdır. manadigital