CONTAGIOUS. LIVE / İSTANBUL - 11 EKİM

2004’te Londra’da kurulan Contagious, yaratıcılık ve yenilikçilik yoluyla rekabet avantajı arayan pazarlamacılar için oluşturulmuş bir platform. Contagious. Live / İstanbul 11 Ekim'de Kristal Elma'da!
2004’te Londra’da kurulan Contagious, değişen ve gelişen teknolojinin etkilerini değerlendiren ve markalar için daha büyük bir amaç duygusu geliştirmeyi hedefleyen bir platform.

CONTAGIOUS NE YAPAR?

I/O
Contagious I/O, günümüzün en yenilikçi ve yaratıcı pazarlama çalışmalarını aktarır; kapsamlı vaka çalışmaları, trend raporları ve röportajların arkasındaki strateji ve sonuçları hazırlar.
Live
Yenilikçi, yaratıcı markalar, ajanslar ve teknolojiler hakkında benzersiz bilgilerin alanlarında uzman, yarının pazarlama ve yaratıcı gündemini belirleyen kişiler tarafından aktarıldığı, küresel bir program serisidir.
Distilled
Most Contagious: Distilled; marka ve ajanslar için yakın gelecekte ne gibi bir etki yaratacaklarını belirlemek için yılın en etkili pazarlama temalarına 90 dakikalık bir akış sunar.
Magazine
Contagious Magazine; pazarlama, teknoloji ve iş yaratıcılığını teşvik eden, en önemli gelişmelerin küratörlü ve ölçülü bir incelemesini sunar.
Most Contagious
2011 yılından bu yana her sene aralık ayında Londra’da düzenlenen “Most Contagious” etkinliğinde; yıl boyunca çığır açan kampanyalar, trendler ve yenilikler sorgulanır.

KRİSTAL ELMA - CONTAGIOUS. LIVE / İSTANBUL KONU BAŞLIKLARI

Hız ve Esneklikle Uzun Vadeli Planlama
Agile Long-Termism
Tüketiciler ve tüketimi gerçekleştirdikleri platformlar sürekli değişiyor ve dönüşüyor. Peki, markalar bu durumda nasıl hareket etmeli?
Şeffaflıkla Başa Çıkmanın Yolları
Tackling Transparency
Her şeyin şeffaflığının sorgulandığı bir dünyadayız. Peki yeni teknolojiler kullanarak markalar gerçekten şeffaf operasyonlar gerçekleştirebilir mi?
Kültürü Yakalamak
Catching Up With Culture
İnsanların ilgileri, değerleri, etkilendikleri ve etkiledikleri her şey sürekli değişiyor. Peki markalar ne yapıyor? Markalar kültürden uzaklaşıyor mu?
Perakendede Otomasyon
Automated Retail
Amazon ve Alibaba gibi dünyanın en büyük perakendecileri, yeni nesil kusursuz ve sorunsuz perakende mağazalarına ciddi yatırımlar yapıyor. Peki insansız mağaza formatlarının hızlandırılması için yapılan deneyler nasıl gidiyor?
İşlemsel Yaratıcılık
Computational Creativity
Yapay zeka ve insanın yaratıcılığı birlikte üretmesi ve yüceltmesi, birçok iş kolunda çok büyük etki yaratıyor. Peki algoritmalar sadece hesap değil; oyun, müzik, hatta marka yarattığında neler olacak?
Erkeğin Yeni Tanımı
Modern Masculinity
Bugüne dek hep reklamlarda kadınların kullanımını tartıştık. Peki ya değişen yüzüyle erilliğin kullanımı nasıl olacak?

CONTAGIOUS KONUŞMACILARI

Alex Jenkins
Genel Yayın Yönetmeni
I/O’nun - dünyanın en yaratıcı ve etkili marka odaklı fikirlerini içeren ortak bir araştırma platformunun editörü.
Katrina Dodd
Yönetici, Trendler
Katrina, Contagious Feed’in (I/O’nun öncüsü) kurucu editörü ve 2010 yılında kurulan danışmanlık ekibinin öncüsü.
Patrick Jeffrey
Editör, Contagious
Patrick, dergide, I / O platformunda ve etkinliklerde Contagious Trendleri üretmekten sorumlu.